Podziemne miasto na wyspie Wolin

Podziemne miasto na wyspie Wolin

Atrakcje nad morzem

Zwiedzając Fort Gerharda, warto odwiedzić także Podziemne Miasto na Wyspie Wolin. ( zakupić bilet na 2 atrakcje).
Podziemne Miasto na Wyspie Wolin znajduje się w Świnoujściu, w dzielnicy Przytór. 
System bunkrów które zostały zbudowane w latach 1936-38 jako BATERIA OBRONY WYBRZEŻA „VINETA” z działami kalibru 150mm. Po wojnie w latach 1955-65 przebudowane na stanowisko dowodzenia polskiej armii.

Historia podziemnego miasta

Historia całego kompleksu rozpoczyna się w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Pierwsze umocnienia wybudowali tutaj Niemcy w latach 1935-1938. Powstała Bateria Vineta składała się z czterech wielkich schronów koszarowo-bojowych, schronu dowodzenia, magazynu amunicyjnego oraz maszynowni. Obiekty te stanowiły trzecią co do wielkości na polskim wybrzeżu baterię obrony wybrzeża, która była zapleczem dla Szkoły Artylerii Nadbrzeżnej.

Na wyspie Wolin w Świnoujściu znajduje się obiekt militarny, którego tajemnica przez lata była pilnie strzeżona. To sieć podziemnych korytarzy o długości prawie 1 kilometra, kilkudziesięciu pomieszczeń i kilku wielkich schronów, ukrytych pod nadmorskimi wydmami. 31 grudnia 2013 roku cały kompleks trafił pod skrzydła Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. 

Jak tam trafić ?

Obiekt położony jest pomiędzy stacją kolejową Świnoujście-Przytór a plażą, przy ścieżce rowerowej R-10. Znajdujemy się 500 metrów od drogi S3 i przystanku komunikacji miejskiej, 4 kilometry od Fortu Gerharda i Latarni Morskiej, 5 kilometrów od przeprawy promowej, 10 kilometrów od Międzyzdrojów i 100 kilometrów od Szczecina!

Jaka cena ?

Bilet od razu warto kupić łącznie ze zwiedzaniem Podziemnego Miasta. 

Cena : Fort Gerharda –
Bilet Normalny 17 zł,
Bilet Ulgowy 12 zł ( grupy powyżej 20 osób- 12 zł)

Bilet 2w1 na zwiedzanie – Fortu Gerharda oraz Podziemnego Miasta
Bilet Normalny 30 zł 
Bilet Ulgowy 20 zł
Bilet dla grup zorganizowanych (min. 20 os) 20 zł

Przewiń do góry